Liga prvaka: PPD Zagreb upisao poraz kod Lowena

Autor:

Ivan Pavić

Email:

Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Rukometaši PPD Zagreba izgubili su 31:24 (15:11) na gostovanju kod Rhein-Neckar Lowena u 5. kolu Lige prvaka.

Nakon dva remija i dva poraza igrači Kasima Kamenice nisu uspjeli doći do prve pobjede u elitnom klupskom natjecanju. Zagrebaši nakon 7:7 u prvom poluvremenu nikada nisu došli do poravnanja u ostatku utakmice. Domaća momčad vodila je čak 29:21 u 52. minuti. Na koncu su Plinari uspjeli smanjiti zaostatak i postaviti konačnih 31:24.Kod našeg prvaka najviše je zabio Žarko Marković koji je postigao šest pogodaka, a 12 obrana upisao je vratar Matevž Skok. Mads Larsen Mensah i Hendrik Pekeler sa sedam pogodaka vodili su Lowen do pobjede, a vratar Andreas Palicka upisao je 17 obrana. Kasim Kamenica, trener PPD Zagreba, očekivano je bio nezadovoljan igrom svoje momčadi.

“Krenuli smo odmah krivim putem, postavili smo se preširoko u obrani. Dopustili smo njihovim vanjskim igračima koji napadaju proctor između dva igrača da lakše sprovode svoje napadačke aktivnosti”, rekao je Kamenica. Iskusni Igor Vori otvoreno je priznao u čemu je problem ovakve igre.

“Nemamo više ono naše samopouzdanje. Nemamo ono što nas je krasilo prošle godine, a to je agresivna obrana 6-0 ili 5-1. S tom obranom smo svima u Ligi prvaka radili probleme. Mi se ne na utakmici nismo sastali s loptom”, kazao je Vori.Rhein-Neckar Lowen preuzeo je vodstvo na tablici s osam bodova, jednim više od Pick Szegeda. Isti broj bodova, ali uz utakmicu manje imaju Barcelona i Vardar, koji će sutra u Skopju odigrati derbi skupine A. Kristianstad će sutra gostovati kod Nantesa.PPD Zagreb je šesti s dva boda.U šestom kolu PPD Zagreb 4. studenog gostuje kod Barcelone.