Liga prvaka: Tottenham izvukao bod na Bernabeu, City svladao Napoli

Hrvoje Gašparec
Autor:

Email:

Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Jučerašnjim utakmicama 3. kola nastavljeno je natjecanje u nogometnoj Ligi prvaka.

U skupinama E, F, G i H odigrano je osam utakmica. Real Madrid na domaćem terenu odigrao je 1:1 s Tottenhamom. Varane je zabio autogol u 28. minuti za vodstvo gostiju, a Cristiano Ronaldo postavio je konačan rezultat u 43. minuti pogotkom s bijele točke. Luka Modrić odigrao je cijeli susret, a Mateo Kovačić nije konkurirao za nastup zbog ozljede.

U drugoj utakmici skupine H APOEL je na domaćem terenu izborio remi 1:1 s Borussijom Dortmund. Za Ciprane je zabio Pote, a za goste Papastathopoulos. Real Madrid i Tottenham imaju sedam bodova, Borussia Dortmund i APOEL po bod. U derbiju skupine F Manchester City je u Engleskoj bio bolji od Napolija s 2:1. Za City su zabili Sterling i Gabriel Jesus, a za goste Diawara. Marko Rog nije nastupio za talijansku momčad. U drugom susretu skupine Šahtar je u gostima pobijedio Feyenoord 2:1. Poveli su Nizozemci golom Berghuis 8, a pobjedu gostima s dva gola donio je Bernard. City ima devet, Šahtar šest, Napoli tri, a Feyenoord nula bodova.

U skupini G Monaco je izgubio na domaćem terenu od Bešiktaša 2:1. Tosun je bio dvostruki strijelac za tursku momčad, za Monaco je zabio Falcao. Danijel Subašić branio je za Monaco, a Matej Mitrović nije igrao za Bešiktaš. U drugoj utakmici skupine RB Leipzig pobijedio je Porto 3:2. Za njemačku momčad zabili su Orban, Forsberg i Augustin , a za goste Aboubakar i Marcano. Bešiktaš ima devet, RB Leipzig četiri, Porto tri, a Monaco jedan bod.

U skupini E golijada u Moskvi i Mariboru. Spartak iz Moskve s 5:1 pobijedio je Sevillu. Strijelci za rusku momčad bili su Promes dva puta, Melgarejo, Glušakov i Luiz Adriano. Za goste je zabio Kjaer. Mario Pašalić ušao je u 58. minuti. U Mariboru je istoimeni domaćin izgubio od Liverpoola s visokih 7:0. Za englesku momčad zabili su Firmino i Salah po dva gola, a Coutinho, Oxlade-Chamberlain i Arnold po jedan. Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta. Liverpool i Spartak Moskva imaju pet bodova, Sevilla bod manje, a Maribor jedan bod.

Danas se igraju susreti u skupinama A, B, C i D. Jedini susret od 18 sati odigrat će Qarabag i Atletico Madrid, a sve ostale utakmice igraju se od 20 sati i 45 minuta. Chelsea će ugostiti Romu, Juventus dočekuje Sporting, CSKA Moskva Basel, a Benfica Manchester United. Bayern će u Minhenu dočekati Celtic, a Barcelona grčki Olympiakos. Anderlecht će na svom stadionu igrati s PSG-om.