Sjajna Donna Vekić osvojila Nottingham, Karlović poražen u finalu

Jurica Gašpar
Autor:

Email:

Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Hrvatska tenisačica Donna Vekić pobjedom 2-6, 7-6 (3), 7-5, nad prvom nositeljicom Johannom Kontom osvojila je WTA turnir u engleskom Nottinghamu. Vekić je slabo ušla u meč i već u prvoj igri je izgubila svoj servis.

Konta je povela 2-0, u sedmoj igri uzela još jedan servis Osječanki i lagano osvojila prvi set. U drugom setu Vekić uzima servis Britanki u četvrtoj igri, ali domaća predstavnica odmah uzvraća vraćanjem izgubljenog servisa. Naša igračica imala je u drugom setu i tri set lopte, kod rezultata 5-4 i 6-5, ali Konta je uspjela doći do 13. igre gdje je puno bolja bila 20-godišnja Vekić.

U odlučujući set Vekić sjajno ulazi i odmah oduzima servis protivnici, ali Konta uzvraća u šestoj igri i izjednačava na 3-3. Ipak, kod rezultata 5-5 Osječanka uzima servis Britanki, pokazat će se na kraju presudnim. S vodstvom 6-5 brani svoj servis i osvaja igru, set, meč i naslov. Ovo je drugi naslov za Vekić iz pet finala. "Ovo je nevjerojatno, ovo je moj drugi turnir u karijeri. Nakon što sam izgubila prvi set pokušala sam se koncentrirati na svoju igru i smanjiti pogreške.

Sada slijedi Birmingham, pa Wimbledon“, rekla je Vekić.

Ivo Karlović poražen je u finalu ATP turnira u 's-Hertogenboschu od Luksemburžanina Gillesa Mullera 6-7 (5), 6-7 (4). Klasičan Karlovićev meč i rezultat koji je ovaj put ipak prevagnuo na stranu protivnika. U prvom setu bez oduzetih servisa presudio je bolji ulazak u tie break Mullera, a u drugom setu Luksemburžanin dolazi do vodstva 4-2 koje Div sa Šalate ipak izjednačava, ali opet u 13. igri bolji i koncentriraniji Muller.