Vatreni poraženi od Turske, a Čačić poručio: Hrvatska je bila dobra

Damon Balenović (Mediaservis)
Autor:

Email:

Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je na gostovanju u Turskoj 1-0 i zakomplicirala si odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo u Rusiju. U 8. kolu kvalifikacija domaćini su pobijedili golom Cenka Tosuna u 75. minuti. Jaki udarac s 20-tak metara Subašić je kratko odbio, a Cenk Tosun je natrčao i zabio jedini gol na utakmici.

Sjajno su krenuli Vatreni u prvih nekoliko minuta, redale su se prilike, a mađarski sudac nije svirao čisti jedanaesterac za Hrvatsku. U desetoj minuti jednu nabačenu loptu Yilmaz ispred Vide u turskom šesnaestercu rukom je poslao u vratnicu, a Viktor Kassai ni njegovi pomoćnici to nisu vidjeli. U drugom djelu bili smo dominantni ali bez gola u mreži domaćina, koji se malo po malo se otvarao i u 75. minuti riješio utakmicu. Izbornik Ante Čačić ništa ne zamjera svojim igračima:

„Držim da je Hrvatska, obzirom na to da je ova utakmica bila nakon 50 i nešto sati nakon Kosova, odigrala izuzetno kvalitetno i dobro u polju i da smo kontrolirali utakmicu i dominirali. Ono što nam je nedostajalo malo više mirnoće u završnici i da gurnemo taj zadnji pas pa da dođemo do realizacije. Igračima sve čestitke na htijenju i zalaganju jer su izvukli zadnje atome energije. Ostaje žal što smo ostali bez bodova i žao mi je igrača koji nisu bili nagrađeni za adekvatnu igru“, rekao je Čačić.

O svojem statusu na klupi reprezentacije Čačić je rekao:

„To nije pitanje za mene. Rezultat nam nije naklonjen ali ako momčad na ovaj način odreagira unutar 50 i nešto sati onda pametovanje nije poželjno ni potrebno“, zaključio je izbornik.

Hrvatska je i dalje prva na ljestvici sa 16 bodova koliko ima i drugi Island, koji je svladao Ukrajinu 2-0. Turska i Ukrajina dijele treće i četvrto mjesto s 14 bodova, a Finska i Kosovo nemaju više izgleda za SP. Naša sljedeća utakmica je s Finskom u Osijeku 6. listopadu, a kvalifikacije završavamo na gostovanju kod Ukrajine. S dvije pobjede Hrvatska će se najvjerojatnije izravno plasirati u Rusiju.