Odigran prekinut susret: Hrvatska uz dosta muke svladala Kosovo

Media servis
Autor:

Email:

Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Hrvatska nogometna reprezentacija s 1:0 svladala je Kosovo u Zagrebu, u utakmici koja je jučer bila prekinuta u 21. minuti zbog obilne kiše i natopljenog terena. Obje su reprezentacije sinoć napustile stadion s uvjerenjem da se susret neće igrati unutar 24 sata, no jutros je došlo do preokreta.

Nakon sastanka Fife s predstavnicima Hrvatskog i Kosovskog nogometnog saveza i službama zaduženima za organizaciju odlučeno je da će se danas ipak odigrati preostalih 69. minuta. Jedan od glavnih razloga je i zgusnut kalendar natjecanja jer drugog termina za odigravanje utakmice, gotov da i nema.

Vatreni su se dugo mučili s posljednjom reprezentacijom u našoj skupini. Trajalo je to do 74. minute kada je Modrić iz slobodnog udarca ubacio loptu u peterac, a Vida skrenuo loptu u gol Kosova za 1-0. U ovoj čudnoj utakmici naša reprezentacija je tek u 50. minuti pucala prema protivničkim vratima. Pored gola pogodio je Perišić. Jednako je bilo i u 63. kada je opalio Brozović i u 67. kada je pucao Pivarić. Imali su i gosti svoje šanse koje srećom nisu pogodile vrata Subašića. Hrvatska je trenutno prva u našoj kvalifikacijskoj skupini. Ukrajina je s dva boda manje druga, Island je treći sa zaostatkom od 3 boda, dok Turska s kojom igramo u utorak u osmom kolu kvalifikacija zaostaje pet bodova.