Dinamo nakon 48 godina dočekuje europsko proljeće

Nakon više od 48 godina, točnije od 18. ožujka 1970., Dinamo će zaigrati europsku utakmicu nakon zimske stanke.

Povijesnu pobjedu za prolazak grupe nekog europskog natjecanja Modri su ostvarili na prepunom Maksimiru.

Na zagrebačkom stadionu pao je Spartak iz Trnave 3:1. Hrvatski prvak poveo je u 22. minuti golom Amera Gojaka, da bi vodstvo povećali u 36. minuti autogolom Kadleca. Gosti su smanjili u 63. minuti preko Chanturishvilija, ali za opušteni kraj utakmice pobrinuo se Mislav Oršić golom u 80. minuti i tako postavio konačan rezultat.

Dinamo je tako na krilima navijača u teškim uvjetima, zbog guste magle koja se nadvila nad Maksimirom, osigurao prolazak iz skupine D Europske lige dvije utakmice prije kraja natjecanja u skupinama. S kojeg mjesta će Dinamo ići u nokaut fazu još nije sigurno.